Taş Kaplamada Kullanılan Taşlar

Şimdi ki konumuz da kısaca taş kaplama işleminde kullanılan taşlar, ne kadar da kafiyeli bir başlangıç olduğunun biz de farkındayız.

Taş kaplama işleminde kullanılan taşlar arasında seçiminizi yapmanızın ardından dilerseniz taşların farklı renk tonlarında kullanımını sağlayabilirsiniz. Yani dış cephede kullanılacaksa salon tarafınızda farklı tonda, evinizin giriş tarafında farklı tonda kullanılmasını isteyebilirsiniz. Bu farklı ton uygulaması aynı zamanda eskitme uygulaması olarak bilinir
Beğendiğiniz taşlara daha nostaljik bir hava katmak adına eskitme işlemi yapılmasını talep edebilirsiniz. Eskitme işlemleri taşların daha eski dönemlerde çıkarıldığını, hava ile temasının ardından yıpratma yaşadığını ifade edecek yapıdadır. Parlak bir görüntü yerine mat bir tonlamayı tercih edenlerin talepleri arasında yer almaktadır. Eskitme tekniği kullanılarak, daha farkı bir ambiyans yakalanabilir. İş yerinizde şark köşesi gibi bir bölüm var ise buraya yapılacak eskitme çalışmaları iç mekan adına başarılı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.