Osmanlı Hanedanı Padişahları Sıralaması

Yaşadığımız topraklar üzerinde varlığını yaklaşık 622 yıl sürdürmüş, Bursa Merkezli kurulmuş olan Osmanlı İmparatorluğu’nun tüm padişahlarının sıralamasını, padişahların fotoğraflarıyla beraber ulaşabileceğiniz en uygun kaynak Maxicep’le karşınızda. Öğrenciyseniz derslerinizde, memur olmak istiyorsanız gireceğiniz tüm sınavlarda, bu topraklarda hangi kimlikle yaşıyor olursanız olun sadece genel kültürünüze bir sıralama daha var katmanız gereken. Osmanlı padişahları sıralaması ile ilgili fotoğraflı Kaynak burada.

93 yıldır varlığıyla bu coğrafyada yaşayan Türkiye Cumhuriyeti, yaklaşık bir asır öncesinde 622 yıl içerisinde beylik olarak doğup dünya üzerinde en geniş topraklara imparatorluk yapısı ile yayılmış bir hanedanın batışıyla doğmuştur. Anadolu Selçuklularından kopan Osman Bey’in 1299 yılında bağımsızlık ilan ederek temelini attığı, dünyaya her açıdan nam ve korku salan bu imparatorluk 36 padişah ile tam 6 yüzyıl sınırlarına hükmetmiştir. Maxicep, Osmanlı padişahları sıralaması konusunda, padişahlar fotoğrafları ve tahta geçiş sıralarına göre görebileceğiniz eşsiz bir Kaynak olarak karşınızda.

İmparatorluğun altın çağlarını yaşadığı dönemlerde, en kuzeyinde Macaristan ile güneyinde Somali ile batısında Cezayir ile doğusunda Irak toprakları ile Mutlak Monarşi’nin altın yıllarıyla geçen geniş topraklara yayılmasında sırasıyla hangi padişahların gelip geçtiğini görmek isteyenler aradığınız Kaynak burada.

Osman Gazi ile başlayan ve 622 yılın sonunda 6.Mehmet yani Vahdettin ile sonlanan İmparatorluğun tüm padişahlarının sıralı fotoğraflı Kaynak kronolojisi Maxicepte. Toplam üye sayısı 2,5 milyona yaklaşan forum konularında 6,5 milyonluk mesajlarla sayısız kıyaslama, fikir, bilgi, deneyim ve birikim ile deneyimli editörlerin ve yorumcuların işbirliğinde Maxicep ile sizlere sunuluyor. 30’a yakın portal kategorisi, 600 bine yakın kaliteli ve seçkin forum konusuyla, sanal dünyanın en misafir perver ortamında sizleri kalıcı ve Kaynak olarak kullanabileceğiniz bilgilerle ev sahipliği yapıyor. Sırasıyla dünya üzerinde bir devri kapatıp yeni bir devir açan, Osmanlı Hanedanı padişahların fotoğraflarına Kaynak olan Maxicep, sizi üye olmaya, seçkin yazarların ve katılımcı üyelerin bilgi tecrübe paylaşımına davet ediyor.

Kaynak: http://www.maxicep.com/forum/konu/osmanli-padisahlarinin-kronolojik-siralamasi.310805/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.