Trafik Sigortasının Önemi Nedir?

Teknolojik gelişmişlerin değişmesiyle birlikte gerek orta düzey gerekse büyük yapıdaki şehirlerde araç yoğunluğu da paralel olarak artış gösteriyor. Araç sayısının artış göstermesi ise beraberinde çeşitli trafik kazalarının ve trafiğe bağlı problemlerin baş göstermesini tetikliyor. Olası kaza durumu karşısında hem kendi aracınız hem de karşı tarafın aracında maddi manevi hasarlar oluşabiliyor. Dolayısıyla trafik sigortası, ülkemizde araç kullanan kişilere zorunlu olarak uygulanıyor.

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları

Genellikle kasko sigortası ile karıştırılan zorunlu trafik sigortası, kaza esnasında üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararları teminat altın alıyor. Trafik sigortası yaptırmayan kişilerin araçları bağlanarak trafikten men ediliyor. Dolayısıyla trafiğe çıkmadan önce bu önemli poliçenizi mutlaka yaptırmayı unutmamalısınız. Poliçe kapsamındaki teminatlar genellikle 3 başlık altında inceleniyor;

  • Üçüncü şahıslara verebileceğiniz bedeni zararlar
  • Üçüncü şahıslara verebileceğiniz maddi zararlar
  • Başka bir araçta uğratabileceğiniz zararlar

Ancak bazı kişiler isteğe bağlı ek teminatlara da ihtiyaç duyabiliyor. Generali Sigorta, seçkin hizmet gamında bulunan Prestij Trafik Sigortası ürününden faydalanan tüm müşterilerine ana teminatların yanı sıra ek asistanlık hizmeti daha sunuyor. 7/24 yararlanabileceğiniz asistanlık hizmeti ile aracınızın başına gelebilecek olası kaza durumlarında yardım alabilirsiniz.

En geç 60 dakika içerisinde size ulaşacak çekici hizmeti, araçla yapacağınız kaza neticesinde sizi acil bir noktaya ulaştırıyor. Ulaşım esnasındaki 50 TL’lik şehir içi taksi ücretiniz karşılanırken diğer yandan da aracınız tamir oluncaya kadar size ikame bir araç tahsis ediliyor.  Yakıt bitmesi, patlayan lastik değişimi, aracınıza çilingir gönderimi, biten akünün değişimi, yakıt bitmesi durumunda çekici ve kaza sonucu ambulans gibi pek çok durum karşısında ücretsiz asistanlık hizmetine başvurabilirsiniz. Aynı zamanda “Lastik Koruyan”, “Araç Bakım Hizmeti”, “Cam Kurtaran” ve “Sürücü Ferdi Kaza” gibi birtakım ek teminatlarla poliçenizi kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Trafik sigortası fiyatları ise genellikle cazip aralıklarda seyrediyor. Bütçenizi aşmayan fiyat seçenekleri sayesinde sigortanızı yaptırabilir ve böylelikle güven içinde yolculuk yapabilirsiniz. Dilerseniz Generali Sigorta’nın uygun fiyat skalasını inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Fiyatları öğrenebilmeniz için ister teklif al formunu doldurabilir isterse de müşteri danışma hattını arayabilirsiniz. Trafik sigortası hakkında daha detaylı bilgi erişimi sağlamak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.