Yeni nesil tanıtım aracı: Dijital Kiosk

Teknolojiyle birlikte gelişen alanlardan biri de reklam ve bilgi teknolojileri sektörü oldu. Reklamlar görsel kullanım üzerine şekillenmiş bir mecrayken bilgi teknolojileri de reklamın izinden giderek bu teknikle ilerlemiştir.

Günümüzde dijital kiosklar hem reklam hem de bilgi vermek amacıyla sıklıkla kullanılırlar. Türkiye’de henüz o kadar yaygınlaşmış olmasa da dünya çapında büyük bir ivmeyle yayılan dijital kiosklar hayatımızın birer parçası haline gelecekler.

Dijital kiosk nedir?

Geniş kitlelerin bulunduğu alanlar reklamın genel olarak hedefindedir. Şirketler bu alanlarda bulunan kişileri ürünlerine çekmek için sıraya girerler. Bu tip alanlarda dijital kiosklar devreye girer. Dijital kiosklar üzerinden bilgilendirici ve ürün tanıtıcı interaktif reklamlar vererek kişileri şirketin pazarladığı ürünlere çekmek oldukça mümkündür.

Şirketlerle kullanıcıları bir araya getirmenin en kolay yollarından biri olan dijital kiosklar, müşteri deneyimi ve memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefler.

Kiosklar kullanım alanlarına göre farklılıklar gösterebilirler.

Dijital kioskların kullanım alanları nerelerdir?

Dijital kiosklar birçok alanda kullanılabilirler. Buna en iyi örnek olarak büyük festival alanları verilebilir. Konserlerin olacağı saatler, kimlerin sahne alacağı, hangi şarkıları söyleyeceği, yemek alanı festival sponsoruyla etkileşim gibi birçok seçeneği içerisinde bulundurabilecek dijital kiosk, kullanıcıların işlerini oldukça kolaylaştırır.

Sektörünün öncülerinden Genr8 Digital’ın sunduğu dijital kiosklar 22 inçten 48 inçe kadar birçok çeşitte bulunabilirler. Bu çeşitliliğin asıl nedeni kullanılacak alanın büyüklüğüne göre boyutu belirlemek ve verimliliği artırmaktır.  Genr8’in dijital kiosklarında kullanılan kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde hiçbir bilgiyi size ya da gerekli yerlere ulaşmadan kaybetmezsiniz.

Şirketler ürünlerin içerisinde bulunan Magic Info isimli ara yüz değiştirme programıyla kolaylıkla içerikler güncel tutulabilir. Güncel tutulan içerik daha fazla müşteri, daha fazla müşteri ise daha fazla kar demektir.

Ayrıca alışveriş merkezlerinde kolayca konum belirlemek için kullanılabilen dijital kiosklar büyük alışveriş merkezlerinde kaybolmama vadini sizlere sunuyor.

16/24 saat gibi iki seçenekle şirketlerin beğenisine sunulan dijital kiosklar basınca duyarlı resistive touch özelliğiyle kullanıcılarına harika bir deneyim yaşatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.