Türk Hava Yolları Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları ülkemizin ulusal havayolu şirketidir. Sektördeki tanımı ile ülkemizin bayrak taşıyıcısıdır. Ülkemizde THY kısaltmasıyla kullanılan havayolu firması, Avrupa’nın en büyük havayolu firmasıdır. Merkezi ise İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı. Başkentte bulunan Esenboğa Havalimanı’nda da hub’ı bulunur. THY, hemen hemen dünyanın her bölgesine uçuşlar düzenlemektedir. Yaklaşık olarak yıllık yolcu sayısı 35 milyondur. Bu rakamlara göre de dünyanın en büyük beşinci havayolu firması konumundadır. Günümüzde 105 farklı ülkeden 243 destinasyona uçuşlar düzenlemektedir. Ülkemizde de Türk Hava Yolları uçak biletleri en çok tercih edilen uçak biletidir. Fiyatları diğer firmalara göre biraz daha yüksek olsa da çalışma prensipleri ve sunduğu hizmet kalitesi ile çoğu müşteri tarafından ilk tercihtir.

Firma ilk olarak 20 Mayıs 1933 tarihinde kuruldu. Kurulduğu dönemde Hava Yolları Devlet İşletme İdaresi ismi kullanılıyordu. İlk seferlerine başladığı dönemde firmanın 5 adet yolcu uçağı bulunuyordu. Bu beş uçağın toplam yolcu kapasitesi ise 23’tü. Firmanın şuanda İstanbul’da bulunan merkezi ilk kurulduğu dönemlerde başkent Ankara’daydı. 20 Şubat 1956 tarihinde ise firma bir ortaklık anlaşmasıyla Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ismini aldı. İlk etapta yalnızca yurtiçi ulaşımını sağlayan firma 1947 yılında Atina’ya yapıldı. Sonrasında da firma gelişmesine devam ederek 261 adet uçağı bulunan ve dünyanın her noktasına uçan büyük bir şirket haline geldi.

Son dönemde Türk Hava Yolları sunduğu hizmetin yanı sıra büyük reklam anlaşmalarına da imza atarak tüm dünyanın dikkatini çekti. Diğer büyük havayolu firmalarının futbolda yaptığı atılımlarla isimlerini tanıtmaya çalışması üzerinde Türk Hava Yolları da bu yöntemi seçti ve büyük kulüplerle sponsorluk anlaşması imzaladı. Barcelona ve Manchester United gibi büyük kulüplerle anlaşmalar imzalayan firma reklamlarında da bu kulüplerin futbolcularını kullanarak tüm dünyanın ilgisini çekti.

Günümüzde uygun fiyatlar uçak bileti arayan ve aynı zamanda da THY ile uçmak isteyen yolcular sitemizde yer alan kampanyaları kaçırmamak zorundalar. Aksi halde ucuz uçak bileti bulmak imkansız hale gelecektir. Erken rezervasyon avantajları ve çeşitli kampanyalarla bütçenize uygun biletleri firmamızdan temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.