Japonların Yeni Oyuncağı Robot Pepper!

Son çıkan teknik gelişmelere kayıtsız kalmayın diye en güncel teknoloji haberlerini sizlerle paylaşalım istedik… İşte size son günlerin en büyük iddiası boyutundaki Robot Pepper ile tanıştıralım. ‘Robot bu yeni bir icat değil ki’ demeden önce gelin Pepper’ın farkına bir göz atın. Japon firması Softbank tarafından tasarlanıp geliştirilen ve satışa sunulan Robot Pepper, insansı özellikleriyle dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başardı. Bu robotu diğer tasarlanan robotlardan ayıran en önemli özellik ise duygularının olması…softbank-pepper-bot

En güncel teknoloji haberleri arasında yerini alan ve dikkatleri bir anda üzerine toplayan Robot Pepper için 1600 dolarlık bir fiyat biçildi.  Azımsanmayacak ölçüdeki bu rakam ile Pepper ücreti meraklıları arasında çok konuşulan konu oldu. Gelelim Pepper’ın teknik özelliklerine… Robot Pepper, sahip olduğu kamera ve sensörler sayesinde sevinç, mutluluk, üzüntü, korku, öfke gibi pek çok insani duyguyu algılayabiliyor. Duygu değişimleri nedeniyle sesini yükseltip alçaltabilen Robot Pepper, karşısındaki insanı nasıl bir duygu yoğunluğu içinde olduğunu da anlayabiliyor.

Türkçe adıyla Biber olarak adlandırılan Pepper, hizmet amaçlı bir tasarım ürünü olarak görücüye çıktığı anda şüphesiz büyük ilgiyle karşılanan son teknolojik ürünler arasında. Kişi yüzlerini hatırlayan bu hizmetçi robot, 20 adet üzeri motora ve hareket edebilen kollara sahip. Kişisel ihtiyaçları gidermek için özellikle yaşlılara yardım amaçlı tasarlanan Robot Pepper, üniversite profesörlerinin de gündemleri arasında… Japonya’daki yaşlı nüfusun fazlalığı göze alınarak geliştirilip tasarlanmış adeta bir çözüm amaçlı nitelikte olan Robot Pepper, hizmet sektöründe şimdiden yer dinmiş gibi. Yıllardır kendi alanında varlığını koruyan çikolata firması Nestle tarafından kahve satmak için 1000 adet robot Pepper istediği en güncel teknoloji haberleri arasında. Yılın son çeyreğinde yani şu günlerde dünya piyasalarındaki yerini hızla almaya başlayan bu robot ile sizde hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştırabileceksiniz. Dünya çapında duyguları anlayabilen ilk robot olarak büyük ses getiren bu ürün alıcısına 3 yıllık garanti süresi de sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.