Google’da İlk Sayfada Yer Almanın Yolları

Google’da ilk sayfada yer alıp daha fazla kişiye ulaşabilmek mümkün. Bir ürün satıyor yada hizmet sunuyorsanız bunu Google üzerinden binlerce kişi arıyor olabilir. İlk sayfada yer alarak hedef kitlenize ulaşabilmek mümkün. İlk sayfada yer almanın iki yolu bulunuyor:

İçerik Tablosu

1) Google Reklamları

Google müşterilerini herhangi bir reklam bütçesine zorlamaz. En düşük miktarlardan en yüksek miktarlara kadar, ne kadar bütçeyle reklam vermek istiyorsanız, o kadar reklam verirsiniz.

Üstelik verdiğiniz reklam için belirlediğiniz bütçe, sonuç bütçesidir. Yani Google sizden ziyaret edilmeyen bir internet sitesi için para almaz. Kestiği bütçeyi reklamdan kaynaklanan ziyaret sayısı ile doğru orantılı olarak harcar.

Bu sayede sadece reklamdan gelen ziyaretçiler için belirlediğiniz bütçe kadar para harcarsınız. Bir diğer ifadeyle reklam paranız kadar Google’a reklam verirsiniz ve yeni ziyaretçilere ulaşırsınız.

Google reklamları konusunda daha fazla bilgi almak için LAYSOS’un Google reklam sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz: http://laysos.com/google-reklam/ LAYSOS, Türkiye’de Google reklamlarının pazarlamasını ve yönetimini yapan en iyi şirketlerin başında geldiğini de belirtelim.

2) SEO

Google’da ilk sayfada yer almanın diğer bir yolu da SEO. Herhalde web dünyasındaki en önemli konuların başında SEO gelir demek yanlış olmaz sanırım. Bu konuya özen göstermeyenler ise internetin tozlu raflarına gömülüyor.

SEO internet sitelerinin arama motorlarında yükselmesi için yapılan çalışmaların genel adıdır ve bu çalışmalar ile internet sitesi, arama motorları tarafından sevilen bir yer haline dönüştürülür.

Eğer bu çalışmaları yapmazsanız ya da yaptırmazsanız, web tasarım konusunda ne kadar becerikli olursanız olan internet siteniz arama motorları tarafından hiçbir zaman sevilmeyecektir. Bu da arama motorlarının botları tarafından sitenizin ziyaret edilmemesi anlamına geliyor.

Bu durumlarda, sitenizin arama motorları tarafından indexlenmesi ve ziyaretçi çekmesi söz konusu olmaz. En önemli ziyaretçi kaynağı olan arama motorlarından ziyaretçi çekememek ise internet sitenizin sonunu getirecektir.

Profesyonel SEO uzmanı ekibi LAYSOS, Google’da ilk sayfada yer almanız için hizmet sunuyor. SEO konusunda LAYSOS ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

One Reply to “Google’da İlk Sayfada Yer Almanın Yolları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.