Capital Ve Sektör Haberleri

Çok geniş sektör ağına sahip olan Türkiye’nin, Dünya ile olan ilişkisinde temel aldığı bazı kıstasları bulunmaktadır ve bu kıstaslara göre sektörel bazda büyüme veya küçülmeler yaşamaktadır. Örnek vermek gerekirse, Türkiye’de teknoloji sektöründe büyük ve önemli çalışmalar yapılmaya çalışılmakta, pek çok denemeler de olumlu sonuçlar vermektedir. Fakat Dünya açısından, Türkiye’de olan sektör gelişmeleri ne yazık ki yeterli değildir ve daha fazla sektörel bazda çalışmalar yapılmalıdır.

Ülkede var olan ve yerini sağlamlıkla sürdüren sektörlerin ileri gelen markaları kıyasıya bir rekabet içerisindedirler. Bu durumun sonuçlarından biri de sürekli çalışmanın getirdiği önemi diğer markalara sürekli hatırlatmak olmuştur. Bir markanın CEO’su diğer markaların CEO’ları ile sürekli iletişim halinde olmaktansa, internet üzerinden rakip olduğu markaların haberlerini takip etmeyi daha mantıklı bulurlar. Toplanan bilgi birikimleri dâhilinde de toplantılar veya görüşmeler düzenlenir. Özellikle yurtdışı ile Türkiye’de ki iki markanın iş birliği içinde olacağı varsayılacak olursa, yurtdışı markasının Türkiye’de çalıştığı iki firmadan birine daha fazla değer vereceği de bilinmelidir. Şirketler de bunu bildiklerinden, göstererek değil göstermeyerek büyümeye çalışırlar. Daha hızlı büyüyen markalar daha hızlı bir şekilde yurtdışına açılmayı başarmaktadır. Fakat uzun sürede ve emin adımlarla büyüyen markalarda zamanı gelince açıldığı yurt dışında büyük başarılar elde edebilmektedir.

“Capital” adı altında kurulan Türkiye başta olmak üzere Dünya üzerinde tüm ekonomi, finans, sektör ve şirket haberlerini derleyen kuruluşun markaların oldukça işine yarayacağı bilgiler sunduğu söylenebilir. Tarafsızca sunulan bu bilgiler sayesinde, diğer markalar ve sektör anlamda yetkililer bilgi sahibi olabilir. Bu şekilde işlerin kıyasıya rekabete dönüşmesi de Capital sayesinde gerçekleştirilmiş olur. Sektör haberleri şirketler ve yatırımcılar için büyük önem taşır. Çünkü bu haberlere bağlı kalarak yetkili kişiler hisse yatırımlarında ve şirket büyümeleri hakkında bilgi sahibi olarak rekabeti artırabilir. Yatırımcıların önem verdikleri ilk aşama, rakiplerini kendi konumlarından daha aşağı konumlara indirebilmektir. Bu yüzden de sektör haberlerini sürekli takip etmeli ve gelen her bilgiyi mantıklıca değerlendirmelidir. Capital TV sayesinde takip edilen markaların CEO toplantıları ile istenen bilgiler de kolaylıkla ulaşılabilir konumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.